Prace na zewnątrz

Domek już nie przypomina placu budowy, środek już jest prawie skończony. Ostatnio cały czas na mazurach świeci słońce, skłoniło ono nas do wykonania kilku prac na zewnątrz. W tym roku niestety już nie posiejemy trawy, ale podwórko i tak stało się milsze dla oka, niż przed wakacjami. Ostatnie \’zewnętrzne\’ prace to:

Opaska wokół domu- tworzy ją żwirek, a granicą są stare cegły które nam zostały. Na rogu zostało zamontowane odwodnienie liniowe, które odprowadza deszczówkę do głębokiego dołu wypełnionego kamieniami polnymi. W przyszłym roku pod oknami, na trawie posadzimy kwiaty.

Opaska wokół studni- w jeden z poprzednich weekendów nie mogliśmy jechać nad jezioro. Pojechali rodzice, zabierając ze sobą znajomych. Panowie wykonali oto opaskę wokół studni. Pełen profesjonalizm! Kamienie wtopione są w mieszankę piachu i cementu. Jak ją zobaczyliśmy szczęki nam opadły 🙂 DZIĘKUJEMY!

Wisząca ławka- mamy już meble pod wiatą, miejsca tam jest pod dostatkiem, więc stwierdziliśmy że brakuje ławeczki na wejściu, tam gdzie świeci słońce. Wymyśliliśmy bujaczkę z widokiem na jezioro. Zamówiliśmy drewnianą ławeczkę u stolarza, łańcuchy i wkręty kupiliśmy sami i oto jest huśtawka. Przed odjazdem jeszcze ją pomalowaliśmy, tak jak resztę mebli ogrodowych. Teraz wisi skierowana w stronę wiaty, ale myślimy by przymocować haki też z drugiej strony. Wtedy będzie można przewieszać huśtawkę w stronę jeziora i będzie dwustronna.

Mimo iż jest październik i temperatura czasami podpowiada że lato się skończyło, drzewa nadal są soczyście zielone. W centralnej Polsce, gdzie przebywamy na co dzień, jesień już się zadomowiła na drzewach. Na mazurach życie płynie wolniej, i drzewa też wolniej zmieniają barwy.

1 thought on “Prace na zewnątrz”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *